Dövme Kursu

Dövme kursu almak bu sanatı icra edebilmenin ilk aşamasıdır. Dövme eğitimi almak için öncelikle bu mesleği yapabilecek potansiyeliniz olduğunu keşfetmeniz gerekir. Bunları ele alacak olursak öncelikle çizim ve resim konularına merakınız olması gerekir.

Sadece merak yeterli değildir çünki bir mesleğin sürdürülebilmesi için tekrar ve sabır gerekir. Dövme kursuda bu noktada kişinin kendini geliştirmesi ve sürekli pratik ve tekrar yapmasıyla gerçekleşir. Belirtiğimiz aşamalrı doğru bir şekilde geçebiliyosak artık önemli olan kısmı aşmışız demektir.

Dövme Kursunda Eğitmenin Önemi

Dövme Kursunda eğitmenin önemi kişinin bu mesleğe adapte olabilmesi için en önemli kriterlerden biridir. Dövme kursu verecek eğitmenin becerileri ve bu meslekteki tecrubesi çok önemlidir. Günümüzde bir çok kişi dövme yapmayı öğrenmeden dövme eğitimi vermekte ve bu işi tamamen ticarete dönüştürmekte. Burada önemli olan Dövme sanatçısının eğitim verdiği kişilerin referanslarıdır. Bu mutlaka araştırılması gereken ve dikkat edilmesi gereken konudur.

Fiyat ve Süre

Kurs ücreti ve fiyatları kişiye göre değişebilmektedir. Amatör dövmecilerin profesyonel bir dövmeci olabilmek için aladığı eğitim ve süreyle daha önce hiç dövme yapmamış olan bir kişinin alacağı eğitim ve süre farklıdır. Kurs fiyatlarıda bu noktada farklılık gösterbilir. Ortalama eğitim süresi 1 ay ile 3 ay arasında değişebilmekte fiyatlar ise bu süreye ve yeterliliğe göre belirlenmektedir. Kısacası kişinin potansiyeline göre fiyat ve süre değişir.